21 сентября 2021

Шақшақов Қуаныш Ғибадатұлы

Қуаныш Ғибадатұлы Шақшақов – 2021 жылдың 9 қыркүйек күнінен бастап ҚР Мәдениет және спорт Министрлігі Мәдениет комитетінің «Ботай» мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы» РМҚК директорының міндетін атқарушы.

Қуаныш Ғибадатұлы Көкшетау облысы бұрынғы Лениноград ауданы Киевское ауылында дүниеге келген. 3 жоғары білімі бар, тарих магистрі, «Мәдениет саласының үздігі» төсбелгісінің иегері.

2005 жылдан бастап мәдениет саласында қызмет атқарып келеді. Оның тікелей басшылығымен «Рухани жаңғыру» бағдарламасын жүзеге асыру аясында бірқатар ауқымды жобалар жүзеге асырылды. Қазақстан Республикасының археология және тарих саласындағы жетекші ғалымдармен (В.Зайберт, З. Самашев, А.Досымбаева, М. Хабдуллина, т.б.) тұрақты іскерлік байланыста. Қуаныш Ғибадатұлының археологиялық экспедициядағы 10 жылдық тәжірибесі тарихи-мәдени мұра объектілерінде барлау және қорғау-құтқару жұмыстарын жүргізуге ықпал етті.

Шакшаков Куаныш Гибадатович

Шакшаков Куаныш Гибадатович – и.о.директора РГКП «Государственный историко-культурный музей-заповедник «Ботай» Комитета культуры Министерства культуры и спорта РК с 9 сентября 2021 года.

Куаныш Гибадатович родился в селе Киевское бывшего Лениградского района Кокчетавской области. Имеет 3 высших образования, магистр историй, имеет нагрудной знак «Мәдениет саласының үздігі».

С 2005 года работает в сфере культуры. Под его непосредственным руководством, в рамках реализации программы «Рухани жаңғыру» реализованы ряд полномасштабных проектов. Находится в постоянном деловом контакте с ведущими учеными Республики Казахстан в сфере археологии и истории Казахстана  (В.Зайберт,  З.Самашев, А.Досымбаева, М.Хабдуллина, и др.). 10-летний опыт Куаныша Гибадатовича в археологической экспедиции способствовал  проведению разведочных и охранно-спасательных работ на объектах историко-культурного наследия.